Повернення українців – стратегічне завдання держави!

Доктор юридичних наук, президент Національного експертно-будівельного альянсу України (НЕБАУ) Віктор Лещинський став гостем передачі «Особистість» з Сергієм Дойком».

Йшлося про особливості будівництва під час війни, юридичні аспекти використання землі під забудову та чому в Україні досі немає закону про лобізм.

Одна з головних тем розмови – так звані «туалетні схеми» у сфері містобудування. За словами Віктора Лещинського, «слово «схема» в технічному сенсі є абсолютно коректним. Колись у документації для містобудівних рад та вищих посадових осіб використовували терміни «схема реалізації», «схема впровадження» тощо. Однак, згодом, це слово набуло негативного забарвлення через його асоціацію з корупційними діями. Саме тому нині у багатьох виникає підозра, що коли йдеться про «схеми», то це щось незаконне й корупційне».

Стосовно ж до суті питання, то, як пояснив Віктор Лещинський, під «туалетними схемами» мається на увазі, очевидно, ситуація, коли земельна ділянка виділяється під певний об’єкт, наприклад, під громадську вбиральню, а насправді на цій території зводиться щось зовсім інше, приміром, багатоповерховий будинок або ж торговельний центр.

Далі у програмі мова йшла про безпеку на будівництві, необхідність ухвалення Містобудівного кодексу, перспективи ремонту житла та виклики, пов’язані із поверненням українців додому після перемоги України.

Віктор Лещинський звернув увагу на виняткову важливість єдиного стратегічного документа у сфері будівництва міста – Містобудівного кодексу. На його думку, саме цей документ має систематизувати усі ключові процеси: від планування до експлуатації будівель, у тому числі – реконструкцію, просторовий розвиток громади, інфраструктурне оновлення.

І ще тема, яка нині неабияк актуальна. За даними Міністерства єдності, близько 70% українців готові працювати вдома після завершення війни. Однак, для цього необхідно забезпечити не лише військову, а й енергетичну, економічну та інфраструктурну безпеку. Доктрина «Безпечна Україна» передбачає виділення 800 мільярдів гривень, зокрема на об’єкти цивільного захисту, але й цього недостатньо.

«Повернення українців – стратегічне завдання держави Україна. Держава має не просто чекати, а активно працювати з людьми, створюючи для них реальні умови», – підсумував Віктор Лещинський. І пояснив, що, попри величезні ризики, українське будівництво отримує інвестиції, а після війни їх стане ще більше, тож треба готувати кадри вже сьогодні.

Посилання на програму: